İdrar Kültürü; Negatif Basiller görüldü, Eschericha Coli üredi.

Kızım 7 ay 20 günlük. Zimaks antibitik kullandı. 1 hafta sonra tahlili sonuçlarından bazıları şöyle; Tam idrar tahlili; Renk Sarı SARI, Görünüm :BERRAK, Dansite 1015, Reaksiyon (pH): 7, Lokosit :1, Eritrosit : 1., Bakteri:2. İdrar Kültürü; Negatif Basiller görüldü, Eschericha Coli üredi. Koloni 50bn

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlilinde lökositin 1 olması enfeksiyondan uzaklaştırıyor ama kültürde E.coli üremesi idrar yolları enfeksiyonunu düşündürür. İdrarı temiz olarak aldığınızdan eminseniz enfeksiyonun devam ettiğini düşündürür ama kız çocuklarında kontaminasyon ihtimali de olduğundan dolayı bir kez daha iyi bir temizlik yaptıktan sonra idrar kültürü vermenizi öneririz.