İdrar kültürü tahlili yapıldı.Kontaminasyon,tekrar numune verilmeli diyor.

İdrar kültürü tahlili yapıldı.Kontaminasyon düşünüldü,tekrar numune verilmeli diye bir not var.

Tahlil.com Cevabı :

İdrar kültürü sonucunuz tam olarak değerlendirilememiş.Bu nedenle tekrar bir örnek verilmesi istenmiş. Uygun temizlik koşullarına dikkat edilerek,tekrar idrar numunesi vermeniz halinde bir daha idrar kültürü tahliliniz yapılacak anlamına geliyor. Muhtemelen idrar kültür tahlilinizde birden çok mikroorganizma üremiş. Doktorunuz daenfeksiyon etkeni konusunda daha net bilgi almak için bir örnek daha görmek istemiş. Bu notta belirtilmek isteneni bu şekilde ifade edebiliriz.