İdrar kültürü tahlili yapılmadan önce kimlerin temizlik yapması önerilir?

Tahlil.com Cevabı : Bayan hastalarda ve poşet bağlayarak idrar örneği alınan bebek hastalarda, idrar numunelerine gaitabulaşabileceği için idrar örneği verilmesinden önce bulaşın (kontaminasyonun) engellenebilmesi içintemizlik yapılması önemlidir.