İdrar kültürü yaptırdım.100 000 CFU/ML E.coli üredi yazıyor.Anlamını söyler misiniz?

İdrar kültürü yaptırdım.100 000 CFU/ML E.coli üredi yazıyor.Anlamını söyler misiniz?Hangi doktora gitmeliyim idrar enfeksiyonu nedeniyle

Tahlil.com Cevabı : İdrar kültürünüzde üreme olmuş.E.coli,idrar yolu enfeksiyonu etkenlerinden biridir.En sık enfeksiyon etkenleri arasındadır.
E.coli mikrobunun temizlenmesi için uygun antibiyotik tedavisi almalısınız.
Üroloji doktoruna başvurunuz.