İdrar tahlili yapılmadan önce idrar mikroskopisi için santrifüj nasıl yapılmalıdır?

Tahlil.com Cevabı : İdrar mikroskopisi bakılacak ise sediment elde etmek için idrar örneği 2000 rpm 5dakika santrifüj edilir.Bu işlemden sonra mikroskopik analiz yapılabilir.

a******* :

hocam merhabalar benimde bir sorum olacak ve cevaplarsanız neyapmam gerektiğini öğrenicem.kız arkadaşımın iki gün önce eline sperm bulaştı fakat bu sperm üzerimde kıyafetler varken boşaldığım için pantolonun dışına taşmış spermdi kız arkadaşım 5 dakika sonra tuvalete gidip ellerini yıkamış sonra idrarın yapmış temizlenirken elini vajinal bölgeye sürmüş bu durumda gebelik oluşabilir mi?. biz şuan napacağımızı bilmyoruz test yaptıralım mı yaptırmayalım mı bilmiyoruz bu konuda yardımcı olmanızı rica edicem.teşekkürler

Cevap:

Kız arkadaşına söyle bundan sonra eldiven taksın. Bu kadar bilgisiz olduğunuz konulara bir daha girişmeyin Birbirinize 50 cm den fazla da yaklaşmayın En önemlisi de bir an önce biyoloji ders kitabınızı ve sitemizi gözden geçirin cinsel konular hakkında bilgi sahibi olun.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.