İdrar tahlili yaptırdım.İdrar yollarında enfeksiyon ve kum var dediler...

Üşüme ateş halsizlik ve karın ağrısı ile doktora gittim.İdrar tahliil yaptılar idrar enfeksiyonu dediler.dansite=1015,ph=5 keton=+ ürobilinojen=- nadir lökosit eritrosit 3-4 epitel hücresi 1 2 çıktı kum var dedi sağ böbreğim çok ağrıyo.sizce de böyle midir

Tahlil.com Cevabı : Bu bulgularla idrar yolu enfeksiyonu olduğunuzu söylemek mümkün değil.Ancak eritrosit görülmesi, idrarda kum olduğunu ifade edebilir.İdrar yolu enfeksiyonu olup olmasığınızı kesin olarak anlamak için idrar kültürü tahlili yapılması gereklidir.Üroloji bölümüne başvurmanızı öneririm.