İdrar tahlilinde askorbik asit çıkması ne anlama gelir?

Merhaba 7 aylık oğlum var devamlı idrar yolu enfeksiyonu çıkıyordu.sünnet yaptırdık şuan idrar kültüründe üreme olmadı yazıyor.ancak idrar testinde askorbik asit 50 değerinde çıkmış.bu nedemektir.önemlimidir?

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlilinde askorbik asit görülmesi idrar yolları taşlarının oluşumunun araştırılması yönünden bilgi vermektedir. Askorbik asit, insan vücudunda  endojen olarak okzalata dönüşür.Beraberinde de gıdalarla  alınan okzalatın emilimini artırarak böbrek taşı oluşma riskini artırabilir.Muhtemelen doktorunuz bunu araştırmak için bu tahlili istemiş.