İdrar tahlilinde önce 7-8 lökosit çıktı.Antibiyotik kullanımı sonrası tekrar idrar tahlili yaptırdım.

Doktora sık idrara cıkma şikayetiyle gittim.Tuvalet ihtiyacı hissettiğimde kasıklarımda baskı oluşuyor.Yaptırdığım ilk tahlillerim:idrarda 7-8 lokosit, 3-4 epitel.Doktorun önerisiyle antibiyotik kullandım.Antibiyotik kullanımından sonra ki tahlilim ise:idrarda 1-2 lokosit 5-6 epitel.Şikayetlerim halen geçmedi.Yorumlarsanız sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : İdrar yolu enfeksiyonu yönünde doktorunuz antibiyotik tedavisine başlamış.Ancak şikayetlerinizin geçmediğini söylüyorsunuz.Antibiyotik kullanımınızdan sonra idrarda lökosit sayısı düşmüş.Ancak idrar yolu iltihaplarında en sağlıklı bilgiyi idrar kültürü tahlili verir.Size bu tahlil yapılmamış.Benim önerim enfeksiyon yönünden mutlaka idrar kültürü de yaptırmanız.Şikayetleriniz için bir kadın doğum hastalıkları doktoruna da gitmeniz yararlı olabilir.