İdrar tehlilinizde ertrosit (+++) çıkması normal değil

"İdrar tehlilinizde ertrosit (+++) çıkması normal değil" derken taş veya kum olma ihtimalin yüksel olması mı yoksa başka bir hastalık mı? Buaralar çok fazla su içiyorum ve idrar yaparken yanma vs.şeyler hissetmiyorum ama beyaz bir kaba idrarımı yapıyorum dökülme var mı diye; minik minik kumları görüyorum?

Tahlil.com Cevabı : Nevra Hanım,idrar tahlilinde eritrosit görülünce ilk olarak akla taş,kum gibi nedenler düşünülür.Ayrıca öncelikle enfeksiyonlar olmak üzere farklı nedenler de etken olabilir.