İdrar yollarımda enfeksiyon çıkıyor

merhabalar ben 15 yaşındayım 5 yıl önce hsp geçirdim böbreğe zarar vermiş mi diye hep kontrollerim oluyor.sağ böbrek hasar görmüş ve hep idrar yollarımda enfeksiyon çıkıyor kültür son 1 seneye kadar steril kaldı olarak çıkıyordu son yaptırdığım kültürde üç cins bakteri üredi var bu ne anlama geliyo

Tahlil.com Cevabı : Bu tür üremeler idrar kültürü usülüne göre alınmadığında olabilir, bu durumda idrar kültürünü yeniden vermenizi öneririz..