İdrar yolu enfeksiyonu oldum..

TAM İDRAR TETKİKİ YAPTIRDIM İYE OLDUM VE KÜLTÜRÜMDE DE ÜREME OLDU ANTİBİYOTİK KULLANDIM ŞİMDİ TEKRAR TAM İDRAR TETKİKİ YAPTIRDIM LÖKOSİT 15 EPİTEL 70 ERİTROSİT 1 VE KETON + ÇIKMIŞ EPİTEL NEDEN YÜKSEK MERAK ETTİM

Tahlil.com Cevabı : Yassı epitel hücresi (Skuamöz) normal idrarda, kadınlarda daha fazladır ve Vulvo-vaginal kaynaklı olmak üzere, hemen her zaman bir kaç tane bulunur. Tanı bakımından değerleri sınırlıdır. ancak lökosit sayınızı yüksek olmasından dolayı yeniden idrar kültürü aldırmanızda fayda vardır..