idrarımda yanma olmasından dolayı bel soğukluğu şüphesi ile idrar tahlili verdim.(ilişkimden sonraki 8.gün)

idrarımda yanma olmasından dolayı bel soğukluğu şüphesi ile idrar tahlili verdim.(ilişkimden sonraki 8.gün) Değerlerim fotoğrafta bulunuyor. Şu an 100.günündeyim ve herhangi bir sıkıntı yok.rnDoktorum lökosit için normal demişti ancak kırmızı ile gösteriliyor.?rnDoğru zamanda testimi yapmış mıyım ?

Tahlil.com Cevabı : Merhabalar.İdrra tahlili sonuçlarınızı inceledik.
Sonuçlarınızda kayda değer bir sorun görülmüyor.
İdrarda spesifik gravite artışı idrarınızın yoğun olduğunu gösterir ancak bir enfeksiyon yönünden bulgu vermez.Suyu az tüketiyor olabilirsiniz.Bol du tüketince bu değer düşecektir.
İdrarda lökosit sayısında da minimal bir artış var, maksimum değer 3 iken sizde 4 çıkmış.Lökositi normal olarak da kabul edebiliriz.
Ancak idrar yaparken bir şikayetiniz var ise, yanma veya sızı gibi tedbiren de olsa bir idrar kültürü tahlili de yapabilirsiniz.İdrar kültürü tahlili idrar yollarında enfeksiyon yönünden çok daha detaylı bilgi verecektir.
Şüpheli ilişki sonrası bu idrar değerleri asla bir sıkıntı yaratnaz.İçiniz rahat olsun.
Şüpheli ilişki sonrası idrar yollarında veya üretrada bir enfeksiyon olsa idi zaten şimdiye kadar kendini çoktan belli ederdi.
Geçmiş olsundiliyoruz.İçiniz rahat olsun.