İki gün aralıkla idrarımdan kan geldi. Tam idrar tahlilimde eritrosit 50 adet, 3-4 adet lökosit görüldü.

İki gün aralıkla idrarımdan kan geldi. Tam idrar tahlilimde eritrosit 50 adet, 3-4 adet lökosit görüldü. Protein ++ müspet... referans aralığı ise yazmıyor. İdrar yolu enfeksiyonu olmadığım söylendi? Hangi doktora gitmeliyim? Sizce enfeksiyon olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : İdrarda rbc olması eritrosit yani kanama olduğunu gösterir, bu durumda ultrason, radyolojik bazı tahliller, idrar kültürü gibi ilave tanı yöntemlerine ihtiyaç olabilir.İdrarda protein çıkması normal değildir, bunun bir çok nedeni olabilir.Nedenlerinin araştırılması, tanı ve tedavisi için Nefroloji bölümüne başvurmakta yarar var.Aşağıda idrar tahlilinde protein çıkmasına dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/idrar-tahlilinde-protein-cikmasi-ne-anlama-gelirİlk aşamada üroloji ve/veya nefroloji doktoruna başvurabilirsiniz.