İki gün önce bir akrabam bize ziyarete gelmişti bugün ise tüberküloz teşhisi kondu. Sizce tahlil yaptırmalı mıyım?

Merhabalar iki gün önce bir akrabam bize ziyarete gelmişti bugün ise tüberküloz teşhisi kondu ona ben pek yakınında bulunmadım ama tüberküloz bulaşma riskinin olduğunu biliyorum sizce tahlil yaptırmalı mıyım?

Tahlil.com Cevabı : Eğer ARB(+) ise yani balgamda tüberküloz mikrobu saçıyor ise doktora gitmenizde fayda var, profilaktik tedavi önerilebilir..