İki HIV Tahlil iArasındaki Farklılıkların Sebebi Nedir ?

Hocam bugün yaptırmıs oldum testleri dosyalar bölümüne atım & önceki hiv testinide atim. ***benim merak etigim ilk testim 0,16 IU/L iken son yaptırdıgım yani bu gün yaptırdıgım test 0,284 Nonreaktif yani bu artısmı yoksa farklı bir test cıhazımıdır bu? ***ve vajinaya ve makata parmak sokma teması ile ilgili sizle daha önce doru dormustum sizde son kez 90. Günde yaptır dediniz veBU GÜN YAPILAN TESTLER tam temastan 90. De yapılan tesler ***ve hocam son yaptırdıgım SİFİLİS, HEBATİT,VE HİV TESTLERİ NASIL ÖZELİKLE HİV sınırdamı yoksa kesin bir sekilde negatifmi gelmis? ###BİRDE 90. GÜNDE NEGATİF GELEN SONUC POSİTİFE DÖNERMİ❓️❓️ sonuc olarak ilk testimin 0,16 olması ve son testimin 0,284 gelmesi yükseldinimi yoksa gödterir? Yoksa iki test farklı oldundan böyle farklı sayılarmı gelir.??❓️❓️

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba 2 tahlil arasında bir fark yok kesinlikle. İki tahlil de aksine aynı sonucu veriyor. Her ikisi de 1.00 ın altında yani HIV yönünden negatif. Bu negatif sonuçlar  bundan sonra poziitife dönmez. 0.16 de negatif 0.284 de negatif değerler. Örneğin 0.284 değil de 0.498 çıksa da sonuç yine negatif olarak kabul edilecekti. Sonuç olarak 1.00 ın altında çıkan tüm sonuçlar negatif olarak kabul edilir. Sizin de her iki test sonucunuz tartışmasız şekilde negaitf.
Sifiliz, hepatit ve HIV testleriniz net ve tartışmasız bir şekilde negatif. Sınırda bir durum kesinlikle yok.
0.16 olan değerin sonraki testte 0.284 çıkmasının da bir anlamı yok. Dğer normal aralıkta olduğu için değerin yükselmesinin klinik veya tıbbi olarak bir anlamı bulunmuyor. Test sonuçlarınız normal ve HIV negatifsiniz.