İkili tarama yaptırdım bunun sonucu öğrenmek istiyorum

İkili tarama yaptırdım. Raporu görüyorum ama anlamadım bunun yorumlanmasını istiyorum. Riskli değilmi diye kuşku içerisinde kaldım onun için hastaneden randevu almak için aradım ama bir ay sonraya veriyorlar en erken ama tahlil dosyalarını ekledim bakarsanız gerçekten çok mutlu olurum bide açıklaması açık bir şekilde olsun herkesin anlayabileceği şekilde teşekkür ederim şimdiden

Tahlil.com Cevabı :

Yaptırdığınız ikili tarama  test sonucunuzu inceledim. İkili testte anne kanında iki hormonun (B-HCG ve PAPP-A) ölçümü yapıldığı için sonuç kağıdında bunların değerleri ve bu değerlere göre hesaplanan risk oranları yer almaktadır.
İkili test tek başına bebekte anomali olup olmadığını gösteren bir test değildir.  İkili testin daima üçlü test ile doğrulanması gerekir.
Doktorunuz sizden üçlü test de isteyecek olup bu konuda sizi bilgilendirecektir.
Gönderdiğiniz ikili test sonuçlarını incelediğimde ise test sonuçlarında bir anormallik ve riskli durum görülmemektedir. Şu anda sizin açınızdan merak edilecek veya endişe edilecek  bir durum bulunmamaktadır.