İlişki sonrasında düzenli adet kanaması yaşadım ancak bu ay gecikti. Neden olabilir?

Yardımcı olur musunuz kafayı yiyeceğim ya.ben gecen ay ayın 28 nde adet oldum 5 gün geldi sonra ayın 10 nda tekrar oldum 3 gün geldi ve şuan hala adet olmadım.son tarihe bakılırsa 7 gün geçti neden olabilir.sıkıntım da yok sinir streste yapmıyorum hiç dün idrar testi yaptım negatif çıktı nedeni ne olabilir ki?

Tahlil.com Cevabı : İlişki sonrasında bir kaç kez düzenli adet kanaması gördüğünüz ve testiniz negatif çıktığı için bu ay ki adet gecikmenizin hamilelikten kaynaklanmadığını söyleyebiliriz. Adet gecikmesinin pek çok nedeni olabilir. Gecikmeniz bir süre daha devam ederse bir kadın doğum uzmanına muayene olmanızı öneririz.