İmmüngulobun düşüklüğü ne anlama gelir yiyeceklerle yükselir mi?

Tahlil.com Cevabı : İmmunglobulin düşüklüğü konusunda sizi bilgilendirmeden önce immünglobulinlerin anlamı konusunda bilgilendirme yapmalıyım.İmmünglobülinler kanda yer alan proteinlerdir.Vücüdumuzu hastalıklara karşı savunma işlevi görürler.Vücudumuz hastalık yapan mikroorganizmalara maruz kaldığında bu zararlı etkenlere karşı vücudumuzu immunglobülinler korur.İmmunglobulin eksikliğinde ise vücudumuzun savunması güçsüzleşir.immunglobülin yükseltilmesi için gıda alınması konusu ise özellikle immunoloji uzmanlarınca araştırılmaktadır.Bu konuda bir immunoloji uzmanına danışmalısınız.