İnsülin değerimi yorumlar mısınız? İnsülin direnci var mı?

Ben 29 yaşındayım.Polikistik Over hastasıyım.Gebelik için ugrasıyorum kılo problemın var endokrıne gıttım bu tahlıllerı ıstedı bemım ıcın yorumlarsanız sevınırım.50gr açlık kan sekerı 79mg/dl 74.00-106.00 mg/dl50gr 1.saat kan sekerı 121mg/dl 74.00-106.00 mg/dlinsülin 7,63uIU/ml 0.00-29.10uUI/ML

Tahlil.com Cevabı : Sadece açlık insülin düzeyiniz var. HOMA değerini ölçebeliriz, bu da 1.48 ve insülin direnci ile uyumlu değil. Ancak HOMA insülin direncini belirlemede yanıltıcı bir testtir, yani PCOS olmanızın en önemli nedeni insülin direnci olabilir. Ayrıca TSH 5.72 ve subklinik hipotiroidiniz mevcut görülüyor. Bunlar düzeldikten sonra gebe kalma şansınız artar.