İnsülin,insülin normal değeri ve insülin direnci konularını açıklayabilir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Bir horman*l kan tahlili olan İnsülin için normal değer diye bir şey yoktur, çünkü insülin labil bir hormon olup pekçok şeyden etkilenmektedir, bu nedenle laboratuvar kağıtlarında verilen referans değerlerine göre insülin direnci belirlenemez.
Ancak arzulanan değer kavramı vardır.
Açlık insülin değeri 10, tokluk 1. saat 50, tokluk 2. saat 30 un üstündeyse insülin direnci olması beklenir, eş zamanlı kan şekeri değerine bakılarak karar verilir.