İnternette wbc yüksekliğine lösemi diyorlar bu yükseklik normalmi hocam

Hocam merhaba hemogram testimde wbc 10.5 çıktı aradan 1 hafta sonra yine hemogram oldum bu sefer wbc 9.4 çıktı Plt 231 rbc 5.92 Hgb 16.4 cıktı hocam internette wbc yüksekliğine lösemi diyorlar bu yükseklik normalmi hocam

Tahlil.com Cevabı : WBC değerinizde kayda değer bir yükseklik yok.Ayrıca tek başına wbc yüksekliği de asla lösemi tanısı koydurmaz.Ne yazık ki internette bir çok yanlış bilgi içeren site mevcut.Bu konuda güvenilir sağlık sitelerini tercih ediniz.

g************ :

Teşşekür ederim endişelenmemi gerektircek bir durum yok demi