İyi akşamlar, doktorumuz salı gününe randevu verdi ama ben merak içindeyim. biyokimya sonucu aynen şöyle: SERUM IFE'DE MONOKLONAL IgM-KAPPA TESBİT EDİLDİ. acaba

İyi akşamlar, doktorumuz salı gününe randevu verdi ama ben merak içindeyim. biyokimya sonucu aynen şöyle: SERUM IFE'DE MONOKLONAL IgM-KAPPA TESBİT EDİLDİ. acaba bu bulgu neyi ifade ediyor? IG M 2340, HAFİF ZİNCİR KAPPA DA 2550. teşekkür ederim...

Tahlil.com Cevabı :

Bu testin hangi nedenle ve ne gibi bir hastalık şüphesi nedeniyle yapıldığını bilemiyorum.Sonuç raporundaki tüm bilgileri referans değerleriyle birlikte incelemek gerekiyor