İyi günler Benim anti scl 70 bundan 2 hafta önce 2+ pozitif ,ANA pozitif çıktı, bu ne demektir ?

İyi günler Benim anti scl 70 bundan 2 hafta önce 2+ pozitif ,ANA pozitif çıktı, bu ne demektir ?emin olmak için cerrahpaşa da yaptırdılar tahlili ANA pozitif, anti-scl 70 negatif çıkıyo , bu Ne demek oluyo ? Nasıl 2+ pozitifden negatif e dönüşebiliyo

Tahlil.com Cevabı : Tahlillerin yapıldığı yöntemler farklı olabilir.Ancak her iki testte de ANA pozitifliği otoimmün bir hastalığınız olabileceğini düşündürüyor.IFA yöntemiyle yapılan testler çok daha duyarlıdır.