İyi günler hocam. 1 günlük yüksek ateş ve halsizlik rahatsızlığından sonra doktora gittim.Bana gribal enfeksiyon oldupumu söledi?

 İyi günler hocam. 1 günlük yüksek ateş ve halsizlik rahatsızlığından sonra doktora gittim.Bana gribal enfeksiyon oldupumu söledi ve bir antibiyotik ve ateş düşürücü yazdı.Hastalığım geçmeyince 2 gün aradan sonra başka bir doktora gittim, kan ve idrar tahlili istedi. Kan tahlilinde;NEU 1.9 ------------- 2-7.8 NEU 34.5 ---------- % 37-92 PLT 140-440 ---------- 63 CRP(Nefolometrik) 0-6 --- 64 çıktı.Diğer değerler gereken aralıklarda.Kansızlık yok.İdrar tahlilinde ise;Lökosit --------------- (+)PozitifNitrit ------------- NegatifpH ------------- 6.5Eritrosit -------------- (-)Negatif Protein --------------- (++)PozitifGlukoz --------------- (-)NegatifAskorbik asit ----------- boş bişey yazmıyoketon -------------------- (+)Pozitifürobilinojen------------- (+)Pozitifbilirubin------------------ (+)PozitifEPİTEL:NADİRLÖKOSİT:2-3ERİTROSİT:YOKKRİSTAL:YOKBAKTERİ:YOKBu sonuçlar çıktı ve idrar yolu enfeksiyonu dedi.Fakat idrar yolu enfeksiyonu belirtilerinden sadece yüksek ateş ,halsizlik,gece terlemeleri,idrar koyuluğu var.Başka hiç bir belirti yok. 5gün iğne tedavisi 5gün hap tedavisi verdi ve kontrol için çağırdı.şuan tedavimin ikinci günündeyim.İğne tedavisinde ağrı kesici ateş düşürücü de var.Fakat ateşim henüz geçmiş değil.Bunun sebebi CRP(nefolometrik) in aşırı yüksekliği olabilir mi? İnternetten araştırdım ve biraz tedirgin oldum, kafam karıştı.İdrar tahlilinde( bakteri : yok) diyor bakteri olmaması benim idrar yolu enfeksiyonu geçirmediğimi göstermez mi?Geçirdiğim rahatsızlık bir idrar yolu enfeksiyonu mu ? yoksa bir böbrek ya da başka bir sıkıntı mı? yorumlarsanız sevinirim .

Tahlil.com Cevabı : İdrar kültürü testi yapılmadan ve kültürde bakteri üremeden enfeksiyon tanısı koymak doğru olmaz.Size de bu tahlil yapılmamış.Ayrıca idrarda protein ve bilirübin çıkması da olağan değil.