İyi günler,adetim 17 haziranda adet olmam gerekiyordu fakat 1 haftadır sarkmıştı 23 haziranda erkek

İyi günler,adetim 17 haziranda adet olmam gerekiyordu fakat 1 haftadır sarkmıştı 23 haziranda erkek arkadaşımla sürtünerek ilişki yaşadık ve biraz vajinama boşaldı ben de korktuğum için ella kullandım bugün bu olay olalı 10 gün oldu adetim toplamda 16 gündür gecikti emin olamadığım için beta hcg kan testi yaptırdım sonuç 0.05 çıktı. Sonuç kesin negatif midir?(bakireyim)

Tahlil.com Cevabı :

Ertesi gün hapları, korunmasız ilişkinin hemen ardından gebeliği önlemek amacıyla kullanılan bir ilaçlardır
Kullanımını takiben zaman zaman adet döngüsünde bir takım düzensizliklere yol açabilir.Gebelik test sonucunuz negatid,genellikle ilişki sonrası beklenen adet tariihnde gecikme yaşanması durumunda yapılan testler doğru sonuç veriir.Şikayetleriniz devam eder ise bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneririz.