İyi günler.yaşım 34,bayanım. troid testleri yaptırmıştım

İyi günler.yaşım 34,bayanım.troid testleri yaptırmıştım sonuçlar şöyle.TSH = 1,95 ; 0,27-4,2 referans aralığıSerbest T4 =12,8 12-22 referans aralığıAnti TPO 32,4 20 pozitifAnti Tiroglobulin Antikor <2,10 0-103 referans aralığıSorum ise bir sorun var mı,bu sonuçlar hasımato hastalığını gösterir mi?daha sonra tekrar tetkik yaptırmak gerekir mi?Saygılar,teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Anti TPO pozitifliği oto immün tiroid hastalıklarında pozitif çıkar.Hashimato da bunlardan biridir.Ancak kesin tanıyı endokrinoloji uzmanı tüm tetkiklerinizi inceleyerek koyacaktır