Jak 2 tahlili nedir? Jak 2 testi nerede kullanılır?

Jak 2 tahlili  nedir? Jak 2 testi nerede kullanılır?

Tahlil.com Cevabı :

JAK  2 bir genetik testtir. Mutasyon araştırma tahlilidir. Polisitemi Vera, Myelofibrozis,Esansiyel Trombositemi gibi hastalıkların tanısında kullanılır.Genetik laboratuvarlarında yapılan pahalı bir testdir.
JAK 2 miyeloproliferatif neoplazmalarda tanı amaçlı kullanılmaktadır. JAK 2 mutasyon taraması, eritrositoz, trombositoz, büyük iç organlarda  ven trombozu  değerlendirilmesi için kullanılmaktadır.

Jak 2 testi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız...