Kadın Doğum Uzmanımız değerlerinde problem olduğunu bir hematologdan yardım almamız gerektiğini söyledi.

Merhaba hocam eşim 35 haftalık hamile hemogram tahlilleri yapıldı birbirine yakın sonuçlar çıktı.Kadın Doğum Uzmanımız değerlerinde problem olduğunu bir hematologdan yardım almamız gerektiğini söyledi. Aşağıda son yapılan tahlil sonuçlarını yazdım doğumda bir sıkıntı olabilir mi?Wcb 9,6Rcb 4,14Hgb 13Hct 38Plt 107Mcv 92Mch 31,5Mchc 34,3Rdw 13,2Mpv 12,3Pdw 17,9Lym% 21Mono%3Lym 2Mono 0,3Neu%74Neu 7,1Eos%1Bas%1Eos 0,1Bas 0,1Pct0,13

Tahlil.com Cevabı : Harun Bey, eşinizin plt yani trombosit değeri düşük çıkmış.Doğum sırasında kanamayla ilgili sorun olacağından şüphelenmiş olabilir doktorunuz.Aşağıda trombosit testi ile ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/trombosit-testi-plt-testi-nedirnormal-degerleri-nelerdir