Kalın bağırsak kalınlığının 3 olması gerekirken 3.7 çıkması ne anlama geliyor acaba?

Tahlil.com Cevabı : Kalın bağırsak kalınlığının artması tek başına bir hastalık bulgusu veya herhangi bir kalın bağırsak hastalığı tanısında kriter olarak değerlendirilmemelidirAncak kalın bağırsak duvar kalınlaşması, özellikle hasta yaşı 50’nin üzerinde ve Hb düzeyi 12 mg/dL’nin altında ise kolon kanseri yönünden bir şüphe oluştırabilir.