Kalp ağrısı nedeni dün ile acile gittim.

Kalp ağrısı nedeni dün ile acile gittim. EKG temiz çıkınca troponin normal değeri (0.01-0.04) iken benim 0.010 çiktı ve hiç bir şey yok dediler ve bana yüksek gibi geldi anlamadım lütfen yardımcı olun çok tedirginim ve ağrılarım devam etmekte

Tahlil.com Cevabı : Bazen kas ağrıları kalp ağrısıyla karıştırılır.Ve kalp krizi geçirip geçirmediğiniz EKG de her zaman çıkmayabilir. Doktorunuz riske atmayarak troponin de çalıştırmış. Troponin değeriniz normal. Yüksek olması durumunda sizi taburcu etmeleri zaten mümkün değildir.Muhtemelen kas ağrısıdır. Yine de içinizin rahat etmesini istiyorsanız kardiyoloji uzmanına muayene olarak ileri tetkikler yaptırabilirsiniz.