kalpte çarpıntı, nefes sorunu, yorulma gibi şikayetlerim için tahlil yaptırdım değerlendirir misiniz?

Merhabalar;yaşadığım şikayetler;kalpte çarpıntı,nefes nefese kalma,çokçabuk yorulma,merdiven yokuş çıkarken tıkanma,uyku problemleri...v.s kan tahlili sonuçlarım aşağıdaki gibi;dr. demirimin düşük olduğuna karar verdi. (aslında eskiden bundan çok daha kötü değerlere sahip olduğumu hatırlıyorum)başka hangi durumlarda bu şikayetlere rastlanır? sonuçlar wbc.......6,85 rbc........4,80 hgb.......10,6 hct........33,3 mcv......69,5 mch.....22,2 mchc...31,9 rdw......14,3 plt........328 pct.......0,30 mpv....9,1 pdw....60,8 neu.....4,71 lym.....1,56 mon....0,23 eos.....0,15 bas.....0,03 neu%...68,7 lym%...22,8 mon%..3,4 eos%...2,2 bas%...0,4 demir(serum)35 t.DBK...455 serbest t3...3,45 serbest t4...1,12 tsh......1,55

Tahlil.com Cevabı : Yorgunluğun birçok nedeni olabilir.Bununla ilgili sitemiz yazarlarından Doç.Dr.Mustafa Cesur'un aşağıdaki yazısını okumanızı öneririm. http://tahlil.com/yorgunluk-ve-yorgunlukta-yapilmasi-gerken-tahliller/ Ayrıca kalp hastalığı ihtimali nedeniyle de kardiyolojik bir muayene yapılması da yararlı olacaktır.