Kan sayımı sonuçlarımı yorumlayabilirmisiniz?

Bir ay önce kan tahlili yaptırdım,yorum için size de göndermiştim , dahiliye doktoru bir ay sonra tekrar kan sayımı yaptırmamı istedi.Bugün yaptırdım sonuçlar öncekine göre iyi anormal bir durum yok dedi fakat 4 ncü aydan beri bir tanesinde değer aynı dedi ve hematolojiye yönlendirdi nötropeni ye bakılmasını istedi.Bundan 2 ay kadar önce bacağımda iltihaplı selülit oluştu 3 hafta süreyle dozajı yüksek (günde 4500 mg) haplar kullandım , tahlilden bir gün öncede apranax almıştım tahlillere etkisi varmıdır bilemiyorum. Kilom 2021 sene başında 116 ydı diyetisyene devam ettim şu an 94 kilodayım. Yorumlarınız için teşekkür ederim.Saygılarımla.

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle sizi kutluyoruz. Bir senede 22 kilo vermek mükemmel. Gelelim tahlil sonucunuza,  tam kan sayımı sonucunuzu inceledik. 40-60 arası olması gereken nötrofil değeri çok düşük bir sapmayla 38,5 çıkmış ki bu kesinlikle korkutucu ve ileri araştırmaya gerek duyulan bir sonuç değil. Bir başla deyişle kayda değer bir sapma yok sonuçlarınızda.
Nötrofil bir lökosit türüdür. Kan sayımında lökositi WBC olarak görebilirsiniz. O değer de normal. Tam kan sayımınızı normal olarak değerlendiriyoruz. Hematoloji bölümüne gitmenizi gerektiren bir durum olmadığını söyleyebiliriz.
Sağlıklı günler dileriz.