Kan tahlili sonucum:rbc 4.06,hgb,11.07,hct 33.20 çıkmış.Tahlil sonucumda koyu yazılmış değerlerimi inceler misiniz?

Soru:Kan tahlilimi incelermisiniz sayın doktorum?Kan tahlili sonucum:rbc 4.06,hgb,11.07,hct 33.20 çıkmış.Tahlil sonucumda koyu yazılmış değerlerimi inceler misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Tahlil.com:Anemi yani kansızlık yönünden tahlil sonuçlarınızı incelediğimde,kan değerleriniz düşük çıkmış.RBC(eritrosit),hemoglobin(hgb) ve hematorit(hct) testlerinin üçü de düşük değerde.Kan yapıcı ilaçlarla tedavi olmanız gerekli.Dahiliye doktoruna başvurmalısınız.

******* ******* :

oncelıkle merak ettıgım bır konu var ben 20 yasındayım cevremde tanıdıgım bır cok ınsanda anemı var bunun sın zamnlarda bu kadar fazla olmasınn nedenı ne olabılır sızce ben ıkı senedır demır eksıklıgıne baglı anemı tedavısı goruyorum tedavıye baslamadan once 47 kıloydum suan 62 kıloyum oldukca fazla kılo aldım bu kıloların ılactan kaynaklandıgını bılıyorum beslenmeme cok dıkkat edıyorum kırmızı et tuketıyorum oldukca fazla 1 ay once 40 derce atesle hastaneye gıttım ve kan tahlılı sonuclarım yıne dusuktu ama bu ıkı sene ıcınde ılaclarımı hıc bırakmadım bı yukselme gozukmuyr son gıttıgım dk akdenız anemısı olabılecegını soyledı ve hemotolojı bolumune gıtmemı soyledı ve son 1 aydır gunde ıkı uc defa atesım yukselıyo ve oldukca fazla yorgunluk hıssım var ve tedavı surecı benı oldukca fazla yordu sımdıden tessekkur ederım