Kan tahlili yaptırdım.HCT 51 çıktı, HGB de 17

Tahlil.com Cevabı : Kan tahlili sonucunuzda kan fazlalığı çıkmış.Sigara içenlerde ve yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlarda görülebilir.Belirli aralıklarla kan vermeniz gerekebilir.Dahiliye bölümüne başvurun.

n******* :

merhaba aile hekimliğinde kan tahlili yaptırdım doktorum bişi yok dedi.ama monosit oranı 2.0-8.0 bende 18.4 çıkmış , lenfosit oranı 20.5-45.0 bende 18.5 çıkmış ve total kolesterol 120-200 bende 103 gösteriyo hastaneye gitme konusunda kararsızım yardım edebilirmisiniz? teşekkürler

Cevap:

Monosit yüksekliği ile ilgili aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz
http://tahlil.com/monosit-nedir-monosit-yuzdesi-ne-zaman-artar/ Kolesterol düşüklüğü problem yaratmaz,aksine olumlu bir gösterge

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

******* ******* :

meraba .evlilik öncesi yapılan kan testinde hemoglobin A2 değerim yüksek çıktı bu ne anlama geliyo.korkulacak bişeymi.nişanlımın normal çıktı değerleri.teşekkürler.

Cevap:

Talasemi olabilirsiniz.Bir hematoloji uzmanına danışın

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

******* ******* :

efendim kolaylıklar diliyorum. benim oğlum 26 yaşında. yaklaşık 10 gündür sağ göğüs altı yanına doğru ağrıları ve o bölgede arkaya doğru örümcek ağı şeklinde hafif kılcal damar kanaması bulunmakta. kendisi ünversite kaydı yaptırmakta ama devam etmemekte. sağlık güvencesi bulunmamaktadır. meryem hnm. arkadaşıyım. çok tşk.ler.

Cevap:

Cilt altı kanamalar varsa kan sayımı tahlili yaptırmak anlamlı olacaktır.Bildiğim kadarıyla yeşil kart tarzı bir kartla devlet hastanelerine başvurabilirsiniz.Meryem Hanım vasıtası ile bize ulaşın sizi bir doktora yönlendirelim

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.