Kan tahlilimde Anti hbs 642.9 cikti ben hasta mıyım yani bende hepatit b mi var?

Nikah icin kan testi yaptirdim anti hbs 642.9 cikti ben hastamiyim yada bende hepatit b mi var Anti hiv 0.43 cikti

Tahlil.com Cevabı :

Test sonuçlarınızı değerlendirdik.Her şey yolunda hiçbir hastalık veya enfeksiyon bulgusu yok.
Öncelikle Anti HBS den başlayalım.Anti hbs 642.9 çıkmış. Bu istediğimiz bir durum.  Sizde Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.
Bu sonuç iki nedene bağlı gelişebilir.
1.Daha önce Hepatit B aşısı olmuşsunuz.Olduğunuz aşıya bağlı olarak bağışıklık gelişmiş.Bu nedenle Anti HBS testiniz pozitif çıkmış.

2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsiniz ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık oluşturmuş. Her iki durumda da şu anda  bir hastalığınız bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.
Hepatit B mikrobuna karşı koruyuculuğunuz var.

Anti hiv 0.43 değeriniz de negatif yani enfeksiyon olmadığı anlamına geliyor. 1'in altında çıkan değerler negatif anlamına gelir. Normalde de olması gereken budur. HIV virüsünün kanınızda bulunmadığını ve bir enfeksiyon olmadığı ifade eder.
Aynı şekilde Hepatit B yönünden HBsAg ve hepatit C yönünden de Anti HCV testleri de negatif çıkmış. Yani sizde bu enfeksiyonlar da yok. Sonuçlarınız tam istenilen gibi, tertemiz.Evlilik yönünden her şey olması gerektiği gibi.
HDL kolesterol değeriniz 1 puan düşük çıkmış. Bu da dikkate değercek bir durum değil. Dikkaye almaya gerek yok.
Şimdiden mutlu bir evlilik diliyoruz. Her şey gönlünüzce olsun.