Kan tahlilimde wbc değerim 14.58 idrar tahlilinde de 5-6 lökosit ve biraz bakteri yazıyor

Merhaba cevaba yorum yapma seçeceğim olmadığı için yeniden yazıyorum kan tahlilimde wbc değerim 14.58 idrar tahlilinde de 5-6 lökosit ve biraz bakteri yazıyor iki belge gönderme şansım olmadığı için onu gönderemedim kan sonucuna tekrar bakabilir misiniz ?

Tahlil.com Cevabı : Merhabalar, WBC değeriniz 14.58 normalin üstünde bir değer.Ancak panik olacak bir yükseklik asla değil. İdrar tahlilinizde bakteri görülmüş olması evet bir sistit bulgusu olabilir.Bu da doğal olarak WBC değerinizi yükseltecektir.
14.58 değeri sistit nedeniyle artmış olabilir.Sistit nedeniyle yapılacak tedavi sonrası ise bu değerde bir düşme beklenmelidir.
Ancak sistit tanısı için en doğru bulguyu yapılacak idrar kültürü tahlili verecektir.Bu tahlilde idarda bir mikrop üreyip üremediği ve ürediyse d ebuna karşı en uygun antibiyotiğin ne olduğu ortaya çıkmaktadır.