Kan tahlilimder HBAIC %6.5 , 4-6 arası olmalı. Insulın açlık 5.7 mU/L 6-35 arası olmalı

Kan tahlilimder HBAIC %6.5 , 4-6 arası olmalı.Insulın açlık 5.7 mU/L 6-35 arası olmalıPankreas salgı eksık veya fazlalığı dışındaKandaki krom insülin duyarlılığı arttırıp hucrelerin glıkozu kullanmasını sağlarKan tahlilinde Cr 1.10 çıktı olması gereken 0.70 ile 28 mikrog/L rn Cr minimuma yakın olması HBAIC yuksek *Açlık ınsulın duşuk olması nedeni olabilirmi

Tahlil.com Cevabı : HBA1C değeriniz yüksek, açlık kan şekeri de az da olsa güksek.
İnsülin değeriniz, kötü kolesterol olan LDL ile kolesterol değerlerinizdeki yükseklik de tabloya uyumlu.
Şu anki verilerle şeker hastalığı öncesi dönemdesiniz.İlk fırsatta bir endokrinoloji uzmanına başvurunuz.Diyet, kilo verme ve düzenli egzersiz alışkanlığına dikkat ederseniz şeker hastalığı başlamadan önlemlerinizi almış olabilirsiniz.
Krom değerinizi normal olarak yorumlayabiliriz.
Geçmiş olsun.