Kan tahlilimin sonucunda karaciğer alt değerim 89 çıktı ( referans 0-55)

 Kan tahlilimin sonucunda karaciğer alt değerim 89 çıktı ( referans 0-55) , ast değerim 36 çıktı (referans 5-34) , eos değerim 6,7 (referans 0-6) sedimantasyon ise 2 ( referans 3-18) konu ile illgili bilgi verirseniz çok memnun olurum ...

Tahlil.com Cevabı : ALT bir karaciğer fonksiyon testidir.EOS yüksekliği ise alerjik bünyeli kişilerde olabilir.Dahiliye bölümüne danışabilirsiniz.