Kan tahlilinde tok karnına glukoz 112 çıktı ?

Kan tahlilinde tok karnına glukoz 112 çıktı bunu nasıl yorumlarsınız birde tsh seviyemde 4.43 görünüyor bu ne anlama geliyor açıklarsanız çok sevinirim :))

Tahlil.com Cevabı :  Glukoz değerinizdeki yükseklik diabet yönünden risk altında olabileceğinizi gösteriyor.Bir endokrinoloji doktoruna başvurmanız en doğru yaklaşım olacak. TSH yüksekliğiniz de hipotiroidi denilen tiroid bezi hastalığını akla getiriyor.