Kan tahlilinin sonucuna internetten baktığımda beta hcg karşısında referans aralığı 0-5.Benim sonucumda ise <0.1 yazıyor ve değerin başında tik var değer normal

Kan tahlilinin sonucuna internetten baktığımda beta hcg karşısında referans aralığı 0-5.Benim sonucumda ise <0.1 yazıyor ve değerin başında tik var değer normal yazıyor.Değer normal ne demek beta hcg nin normalliğini neye göre belirlenir?

Tahlil.com Cevabı : Belirtmiş olduğunuz 0-5 referans değeridir.Diğer değer ise sizin sonucunuzdur. Bu referans aralığına göre sonuç değerlendirilir. Başındaki  < bu işaretin matematik anlamı küçük demektir. Bu da demek oluyor ki sizin sonucunuz referans değerine göre düşük,yani gebelik yok anlamındadır.