Kan tahlillerimde normal değerler 0-20 iken sedimentasyon değerim 25 , crp değerim ise normal değerler 0-10 iken 17

 Kan tahlillerimde normal değerler 0-20 iken sedimentasyon değerim 25 , crp değerim ise normal değerler 0-10 iken 17 , mpv değerim ise normal değerler 6-10 iken 10.4 olarak belirtilmiş. ayrıca idrar tahlilimde normal değerler 1000-1030 iken spesifik gravite 1000 değerinde.

Tahlil.com Cevabı : CRP bir akut faz reaktanıdır. CRP ve Sedim  yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve romatizmal durumlar gibi ihtimaller gelir.CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?