Kan tahlillerimde trombositler her zaman düşük çıkıyor.dahiliye doktoru hemoglobin elektroforezi istedi yorumlar mısınız..

kan tahlillerimde trombositler her zaman düşük çıkıyor.dahiliye doktoru hemoglobin elektroforezi istedi ve yaptırdım.test sonuçlarım aşşağıdaki gibidir.teşekkürler HBA 91.1 95.8-98 HBA2 4.2 2-3.8 HB F 4.7 0-0.9 PLT 117 150-400 HGB 15.2 13-17.5 HCT 44 40-52

Tahlil.com Cevabı : Hemoglobin seviyeniz normal olduğundan hemoglobin elektroforeziniz normal sayılır, platelet sayımı ise otomatik cihazlar ile yapıldığında bu tür sorunlar olabilir, periferik yayama denilen yöntemle gözle sayımasını öneririz..