Kan testi yaptırdım ve sonuca göre hepatit a negatif çıktı ve doktorum hepatit a aşısı olmamı önerdi.

 Kan testi yaptırdım ve sonuca göre hepatit a negatif çıktı ve doktorum hepatit a aşısı olmamı önerdi. ve "hebatit b'ye karşı koruyuculuk da düşük seviyede, 1 doz da hepatit b aşısı yaptır." dedi. bu aşıları ilkokulda zaten yapmıyorlar mıydı? yani neden sonuçlarım böyle çıktı?

Tahlil.com Cevabı : Kaç yaşında olduğunuzu belirtmemişsiniz, test sonuçlarınız hakkında da detaylı bilgi vermemişsiniz.Genel bir bilgi olarak söyleyelim, Hepatit A aşsı rutin olarak yapılmaz, çocuklar dışında yapılması da çok anlamlı değildir.