Kan testinde B12 değerim 109 çıktı.( Referans aralığı 126-505) Doktor günaşırı olacak şekilde 5 günlük iğne tedavisi verdi?

Kan testinde B12 değerim 109 çıktı.( Referans aralığı 126-505) Doktor günaşırı olacak şekilde 5 günlük iğne tedavisi verdi sonrasında 2 ay günde bir kez tablet alarak devam etmemi söyledi.Bu tedavi değerimin düzelmesine yeterli olur mu?B12 emilimi problemim var mı nasıl öğrenebilirim?

Tahlil.com Cevabı : B12 emilim sorunu olup olmadığının mutlaka arştırılması gereklidir. Bunun için endoskopik mide incelemesi yapılmalıdır. B12 iğnesine ayda 1 kez 1 ampul olacak şekilde 2 yıl devamı önerilir.