Kan vermek için hastaneye gittiğimde test sonuçlarım aşağıdaki gibidir, ( yüksek olan değerler) WBC 14.4 ?

Kan vermek için hastaneye gittiğimde test sonuçlarım aşağıdaki gibidir, ( yüksek olan değerler) WBC 14.4 RBC 5.60 HGB 16.9 gran 9.6 belirgin bir hastalığım yok boy 1.83 kilo 110 günde 12-13 adet sigara kullanıyorum, alkol kullanmıyorum son günlerde kulağımda hafif bir ağrı oluyor, iltihap şüphesi v

Tahlil.com Cevabı : WBC değeriniz yüksek.WBC yani lökosit yüksekliği durumunda ilk olarak akla enfeksiyon ihtimali gelir.WBC yüksekliğine dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.WBC yüksekliğiRBC ve HGB yüksekliği ise sigara içenlerde görülebilmektedir.