Kanımda d-dimer 681 çıktı, normal değer 500 sizce ne yapmalıyım?

BENİM KANIMDA D-DİMER DEĞERİ 681ÇIKTI NORMAL DEĞERİ500 VE ALTI YÜKSEK ÇIKMASI HANGİ RAHATSIZLIĞI ORTAYA ÇIKARIR ACİL CVPPP LÜTFENNN

Tahlil.com Cevabı : Bu testin hangi nedenle yapıldığından bahsetmemişsiniz.Bir rahatsızlığınız olup olmadığından da.Ancak genel olarak şunu söyleyebilirim.D DİMER yüksekliği vücutta damarlarda bir pıhtı oluşma veya bir başka deyişle de emboli olma riskini ortaya koyabilir.Bu durumda doktorlar genelde kan sulandırıcı ilaçlarla önlem alırlar.