Kanser miyim ? Neu yüksekliği

Yaşım 29 halsizlik bacak agrilari ve denge problemiyle norolojinin kan tahlili istemesi sonucu bir kaç değerim yüksek çıkmış bu değerler sonucunda lösemi olabilme ihtimalim var mı ?

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba sonuçlarınızı inceledik.Bu değerler ve sonuçlar ile asla lösemi olma olasılığından söz edemeyiz.

Değerlerinizde lösemiyi akla getirecek bir sonuç yok.Zaten lösemi tanısı sadece bu tahliller ile konulamaz. Kesin llösemi tanısı için periferik yayma denilen bir mikroskopik inceleme ile kemik iliği biyopsisi giibi hematolojik tahlillere gerek duyulur..

Gelelim sizin tahlilinize, neu yani nötrofil değerinizde çok hafif bir yükselme var.6.13 olması gereken üst sınır 6.35 çıkmış. Neu değerindeki bu çok hafif yükseklik basit bir enfeksiyon ihtimalini akla getirir ama lösemiyi asla akla getirmez.

Sınuç olarak tahlil sonuçlarınıızda panik olmanızı gerektiren bir durum yok lösemi yönünden. İçiniz rahat olsun.