Kardeşim 4,5 yaşında ve ppd testi istedi doktor.. bizde yaptırdık sonuç 14mm çıktı.. ?

Kardeşim 4,5 yaşında ve ppd testi istedi doktor.. bizde yaptırdık sonuç 14mm çıktı.. bu ne demek oluyor tam olarak.. küçükken verem aşısı da yapılmıştı bu arada

Tahlil.com Cevabı : Sorun yok sonuçta.Zaten sonuç küçükken BCG yani verem aşısını olduğunu gösteriyor.PPD testinde 6- 14 mm,BCG pozitifliğini gösterir.