karın ağrısı ve mide bulantısı ve kusma sonucu başlayan ve gün boyu süren şiddetli halsizlik-karın ağrısı-

Birkaç gün önce sabah kalktığımda karın ağrısı ve mide bulantısı ve kusma sonucu başlayan ve gün boyu süren şiddetli halsizlik-karın ağrısı-bel ve bcaklarımda ağrı-baş ağrısı şikayeti ile acile gittim.(Bir gece önce bakla yemiştim.) Kan tahlili yapıldı serum takıldı. Kan tahlili sonucuna normal denildi fakat hemogram sonuçlarındaki belirtmiş olduğum normal dışı değerler için bir açıklama yapılmaması beni rahattsız etti.Bu sonuçlara göre endişelenmemi gerektirecek bir durum var mı?WBC 14.1 NORMAL: 4.3-10.3NEU 12.8 NORMAL: 2.1- 6.1NEU % 91.0 NORMAL : 91. - 73.0LYM 0.8 NORMAL: 1.3-3.5LYM% 6.0 NORMAL: 19.4 - 44.9MONO% 3 NORMAL: 5.1 - 10.9EOS% 0 NORMAL: 0.9 -6.0BASO% 0 NORMAL : 0.3 - 1.5RBC 4.30 NORMAL 4.38 - 5.77HGB 13.2 NORMAL 13.6-17.20HCT 37.9 NORMAL 39.5-50.3

Tahlil.com Cevabı : Özlem Hanım, wbc yani lökosit değeriniz yüksek çıkmış.Bakteriyel bir enfeksiyon geçiriyor olabilirsiniz.Bakteri kökenli bir besin zehirlenmesi de olabilir.Bununla birlikte anemi yani kansızlık bulgularınız var.Bu yönde de bir tedavi alabilirsiniz.