Karışık Kontaminasyon. diye bir sonuç çıktı oglum 2 buçuk aylık acil cevaplarmısınız lütfen idrar yolu enfeksiyonumu var oglumda

 Kültür Sonucu 10^4 CFU/mL >=3 tip Gram (-) basil ve Gram (+) kok üredi.  Karışık Kontaminasyon. diye bir sonuç çıktı oglum 2 buçuk aylık

Tahlil.com Cevabı : Hayır bu sonuca göre enfeksiyon yok.Ancak idrar verirken bulaş olmuş.Bu nedenle kültür tahlili sağlıklı değerlendirilemediğinden muhtemelen yeni bir örnek ile idrar kültürü istenmiş.